Ochrona skóry przed słońcem

model-959087_1280
Gdy zbliża się okres letni, wszyscy zaczynamy spędzać mnóstwo czasu na świeżym powietrzu oraz w okolicach jezior i mórz. Powinniśmy wtedy pamiętać o tym, by dobrze chronić swoją skórę, aby promienie słoneczne nie zadziałały na nią niekorzystnie. Na szczęście wystarczy, że zainwestujemy w odpowiednie dermokosmetyki i będziemy je nakładać na całe ciało przed każdym wyjściem na słońce. Taki prosty krok zapewni nam świetne rezultaty.

Zanim jednak będziemy mogli skorzystać ze specjalnych kosmetyków, musimy je oczywiście zakupić. W tym celu zapoznajmy się z ofertą drogerii, a także i aptek. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na kosmetyki pochodzące z aptek, gdyż to one z pewnością będą dla nas bezpieczne i nie pogorszą naszego wyglądu. Jeśli więc naszym problemem jest skóra wrażliwa, zrezygnujmy z preparatów dostępnych w zwykłych drogeriach i sklepach kosmetycznych. To one będą zawierać mnóstwo, zbędnych nam substancji, konserwantów, barwników i aromatów. Nie są nam one do niczego potrzebne, także spokojnie możemy z nich nie korzystać. Następnie zadbajmy o to, by nasza ochrona przeciwsłoneczna była dopasowana do naszego rodzaju skóry. Jeśli więc mamy jasną karnację i cerę wrażliwą, koniecznie musimy zainwestować w kremy i balsamy o wysokim filtrze. Gdy jednak nasza skóra jest dość ciemna i już opalona, spokojnie wystarczy nam krem o średnim filtrze. Jeśli za to chodzi o preparaty z niskim filtrem, nikt nie powinien z nich skorzystać, gdyż nie chronią one przed promieniowaniem.

Pamiętajmy więc, aby w okresie letnim skupić się bardzo dokładnie na ochronie swojego ciała. Gdy to zrobimy, na naszej skórze nie pojawią się żadne, niekorzystne zmiany, co tylko poprawi nasz ogólny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>