Nowotwór kości

We wszystkich ludzkich tkankach, również i kościach, mogą rozwinąć się komórki nowotworowe. Jednak rak kości zazwyczaj nie ma źródeł pierwotnych. Najczęściej jest wynikiem przerzutów z innych organów.

Każdy nowotwór można sklasyfikować ze względu na jego przebieg. W przypadku łagodnych objawów zazwyczaj stosuje się interwencję chirurgiczną, a następnie regularne monitorowanie choroby. Gdy mamy do czynienia z nowotworem złośliwym, konieczne jest opracowanie specjalistycznej, indywidualnej terapii. Wśród łagodnych nowotworów kości wyróżniamy: chrzęstniaki i kostniaki. Najpopularniejsze objawy to najczęściej ból przebijający po wzmożonym wysiłku fizycznym i przebudzeniu. Ból zazwyczaj nasila się w nocy, a przy niektórych rodzajach nowotworu pojawiają się prócz niego obrzęki.

Plasmocytome_lytique_tiers_inf_femur

Najczęstszym błędem diagnozy jest tutaj założenie, że wszystkie te objawy sugerują podłoże reumatyczne, dlatego nowotwór kręgosłupa nie jest często prawidłowo diagnozowany. Zazwyczaj głównym powodem do obaw stają się patologiczna łamliwość kości, liczne złamania. Jeżeli mamy do czynienia z nowotworem kości, który jest wynikiem przerzutów innego nowotworu, rokowania nie są zbyt optymistyczne. Zwykle w tym przypadku choroba diagnozowana jest zbyt późno, by podjąć skuteczne działania. W przypadku pierwotnego podłoża choroby, więcej niż połowa pacjentów przeżywa kolejne pięć lat. U wielu chorych udaje się jednak uzyskać pełną remisję oraz powrót do dawnej sprawności.

Nadrzędne znaczenie w przypadku leczenia nowotworu kości ma diagnoza, dlatego im szybciej udamy się do lekarza, tym większa jest szansa pokonania choroby.

Zapraszamy na:
http://bolprzebijajacy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>