Czym są leki homeopatyczne?

Przez jednych ubóstwiane, przez innych wyszydzane, leki homeopatyczne na stałe zagościły na półkach aptek. Stosowane w leczeniu szerokiego wachlarza chorób od nieżytu dróg oddechowych przez łupież pstry aż po zaburzenia psychiczne takie jak choroba afektywna. Zwykle podawane w formie granulek lub syropów.

Tworzenie leków homeopatycznych opiera się na dwóch filarach; zasadzie podobieństw oraz pamięci wody.
Pierwsza mówi o leczeniu choroby preparatami, których zażycie powoduje objawy podobne do zwalczanego schorzenia. Druga opiera się na twierdzeniu iż mimo wielokrotnego (nawet 1 do kilkunastu milionów) rozcieńczenia woda zachowuje pewne właściwości substancji aktywnej.

8074843767_9947d9666d_o

Mimo iż skuteczność leków homeopatycznych nie została do końca udowodniona naukowo to wielu pacjentów zauważa poprawę stanu zdrowia po zażyciu preparatów. Sceptycy przypisują to działaniu efektu placebo, zwolennicy dopatrują się potwierdzenia powyższych teorii. Należy jednak pamiętać by wdrażając leczenie homeopatyczne nie przerywać kuracji zaleconej przez lekarza.

,,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>