Cudowna moc masażu

physiotherapy-567021_1280
Masaż jest dzisiaj jedną z najczęściej wykorzystywanych technik w walce z różnego rodzaju dolegliwościami. Sięgamy do niej po pierwsze, aby poprawić nasz stan fizyczny, a po drugie, aby się zrelaksować. Bo nie ma chyba lepszej metody na odprężenie, zrelaksowanie i wyciszenie.

Jednym z rodzajów masażu jest tak zwany drenaż limfatyczny. Stosowany jest on przede wszystkim w celu poprawienia metabolizmu, pobudzenia układu limfatycznego, czy przyspieszenia procesu oczyszczania organizmu. Podczas niego, masażysta powolnymi ruchami uciskowymi pobudza nasz organizm do działania. Dzięki temu, że są one płynne, pomagają nam się odprężyć i odnaleźć wewnętrzną harmonię.
Kiedy warto zdecydować się na ten rodzaj terapii? Między innymi przed rozpoczęciem kuracji antycellulitowej. Uwalniając zalegającą limfę i pozbywając się toksyn, pomożemy sobie w skutecznej walce z cellulitem. Terapia ta przynosi też cudowne efekty w przypadku problemów z tak zwanymi ciężkimi nogami. Pomaga bowiem usprawnić mikrokrążenie likwidując jednocześnie problem z powracającymi obrzękami. Poza tym warto zdecydować się na nią także w przypadku występujących skurczy mięśni oraz w sytuacji osłabionego układu odpornościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>