A psik!

Dzieciństwo to nie tylko beztroskie zabawy, krąg rówieśników czy inne swawole. W młodym wieku, zazwyczaj przedszkolnym, nasze dzieci łapią sporo infekcji. O tym, jak to jest mieć w domu chore dziecko, wiedzą najlepiej rodzice. W zależności od wieku, nasi milusińscy przeżywają czas choroby różnie.

Starsze dzieci mogą być w tym względzie bardziej zdyscyplinowane: leżeć w łóżku, brać lekarstwa (choć z tym różnie bywa), oglądać bajki. Dla większych dzieci choroba może być nieco mniej uciążliwa chociażby z tej racji, że są one już w stanie powiedzieć nam co je boli lub też czego mogą potrzebować w związku ze swoim stanem… Co jednak począć, kiedy dziecko jest małe a infekcja pojawia się nagle, towarzyszy jej gorączka czy obfity wysięk z nosa? Czy w przypadku malutkich dzieci istnieją jakieś sprawdzone, domowe sposoby na katar?

Wiemy dobrze, iż dzieciom nie powinniśmy podawać żadnych leków bez konsultacji z pediatrą. Tymczasem co zrobić, kiedy mamy weekend a katar u niemowlaka, bądź też analogicznie katar u noworodka nie pozwala im swobodnie oddychać, a co dopiero spać? Czy możemy zawierzyć reklamom środków farmaceutycznych? Czy będą one bezpieczne dla naszego dziecka, skoro reklamowane są jako dostępne bez recepty? Wybór wydaje się trudny bowiem zdrowie i życie naszych dzieci jest sprawą najwyższej wagi. Ale i na te problemy świat produktów farmaceutycznych znalazł rozwiązanie. Jeśli nie jesteśmy pewni czy nasze dziecko (w szczególności niemowlę, noworodek) mogą przyjmować jakiś lek, lepiej zrezygnujmy z jego podawania i nie ryzykujmy.

ka2

Jeśli katar bardzo dziecku doskwiera, warto wypróbować aspiratory do usuwania wydzieliny z nosa u niemowląt. To malutkie, bardzo proste urządzenie, dzięki któremu szybko pozbędziemy się wydzieliny z noska. Malutki wężyk za pomocą wciąganego przez nas powietrza z drugiej strony, wysysa zalegającą wydzielinę i od razu ułatwia dziecku oddychanie. Jest prosty, bezpieczny i możemy go zastosować niemal o każdej porze, bez obaw o skutki uboczne.

Artykuł powstał przy współpracy z
http://troskaozdrowie.pl/

,,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>